A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Gambie - Diskuze

Původní dotaz

Off Topic

11.02.2012 20:04:58 | ja-hoda
ja-hoda
Tady bychom mohli případně probírat třeba v mém cestopise zmiňované hospůdky a zážitky v nich, lehké děvy, záchodky,místní chlapce apod. a vést všemožné debaty........
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
jahoda nepřihl.
16.02.2012 00:00 89.103.156.***
Re: Off Topic  

Martik - hodně jsem posala v cestopisech a ve druhém místním tématu........více než devadesáti procentní zastoupení muslimů......jenže oni ti černí muslimové jsou nějaký trochu jiní než ti co jsem poznala v severní Africe......(dá se o tom napsat spousta vět).....
Muži se k ženám chovají slušně. Pokud máš na mysli vztahy mezi místními, tak ty nějak moc vidět nejsou. Chlapi možná někde pracují a ženský se snaží taky. Ověšeny dětmi a taškami s tovarem k prodeji, jsou všemožně k zastižení. Na hotelových pracovních postech je to tak půl na půl - bary, recepce, restaurace, pokojový servis.....i z místní "kliniky" vykukovala baba.....i to ze severní Afriky neznám. Vztahy místní občan versus turistka jsem trochu popsala ve čtvrtém díle cestopisu......
Úřední řečí v Gambii je Angličtina a lidé mluví i svými místně příslušnými jazyky, nejvýrazněji je popisována Mandinka. Bůh ví, jak se v té řeči řekne dobré jitro.....

Z fauny bys měla šanci (údajně) narazit na - stovky druhů ptáků(to opravdu), opice, krokodýly, hrochy - to tam fakt bydlí, ale já na hrocha štěstí neměla, prý i levhart a to jsem přímo potěšena, že jsem to štěstí též neměla.......zato krokodýlů jsem viděla, že mi to do smrti stačí......
Pěstování plodin je pro ně asi po turismu druhý největší příjem (nebo první????, to přesně nevím) Pěstují hlavně podzemnici olejnou a výrobky z ní, kešu, bavlnu a nějaké ovoce.......
Tak snad jsem zahřívací kolo nějak zvládla. Nejsem v žádném případě odborník na tuhle zem. Pobyla jsem tam jen týden a pár názorů mám od svého muže, který už tam byl párkrát předemnou.......

• Anonym (1)
Martik66 14.02.2012 23:46

Ahojda, Jahůdko- jaké je tam náboženství, jak se chovají muži k ženám, jaké je jejich národní jídlo, co pijí, jakým jazykem hovoří, jaká tam žijí zvířata, co pěstují.... hmm, to je jen začátek mých otázek :-D zahřívací kolo....zapotíš se ještě v odpovědích :-S Děkuju za ně.....

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
jahoda nepřihl.
12.02.2012 22:49 89.103.156.***

January - protože vím, že Tvou skorodomovinou bylo Tunisko a že i Egypt jsi navštívila, tak si myslím, že by ses v Gambii cítila jako ryba ve vodě......já to tak měla......A jezděj tam zatím tak "pitomý" turisti a hlavně Angláni - kteří s nima ty jejich hry moc nedávaj'. Na každým tržišti budeš za královnu. I tady pochopitelně platí - neprozrazovat, že jsi v zemi poprvé. Víc jsem napsala v tom druhém tématu :-)

• Anonym (2)
january 12.02.2012 19:35

Hurá, konečně diskuze! ;-) Tak hned přidám, jak už jsem ti psala na fotogalerii - přísáhám, že v rádiu fajn v pátek odpoledne říkali - gambie stíhá tři čechy za špionáž! Přišlo mě to neuvěřitelné, jelikož předtím nežli jsi sem dala cestopisy a fotky, jsem v životě o Gambii neslyšela :-( To znamená, že kam vkročí noha čecha, je průser? :-\
Jj, a hospůdky mě teda zajímají - co je jejich tzv. národní jídlo? A hlavně, jak se to tváří? :-P

ja-hoda 11.02.2012 20:04
Off Topic  

Tady bychom mohli případně probírat třeba v mém cestopise zmiňované hospůdky a zážitky v nich, lehké děvy, záchodky,místní chlapce apod. a vést všemožné debaty........

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu