A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Gambie - Diskuze

Původní dotaz

Základní fakta o Gambii

11.02.2012 19:59:08 | ja-hoda
ja-hoda
Na základě několika dotazů pod fotogalerií a v SZ reaguji a zakládám tohle téma. Mohli bychom se tu držet dopravy, cestovek, peněz, očkování, podnebí, letovisek...........toho, co vás v souvislosti s případnou cestou do Gambie napadne......
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
30.01.2017 20:56 83.208.93.***
Re:  

Děkuji z zprávu, když jsem viděla v tv zprávu o puči a evakuaci turistů, tak jsem si na vás vzpomněla a jsem ráda , že to dobře dopadlo. :-)

Neregistrovaný uživatel
25.01.2017 11:03 83.208.76.***

Dobrý den.
Jenom krátce.
19.1.2017 jsme se vrátily ze 14 denní dovolené z Gambie.
Vizum jsme neměli, a při příletu je k našemu překvapení požadovaly.
Dopadlo to tak že nám sebraly pasy,pozvaly nás do kancelaře,kde nám položily pár otázek jako na jak dlouho jsme přijely,kde budeme bydlet co tam budeme dělat atd.
Asi po 5ti minutách odcházíme s pasem a vízem na 1.měsíc.Za vizum jsme nic neplatily a ještě nám poděkovaly že jsme přijely podpořit jejich turistický ruch.A to jsme nevěděly že v té době tam probíhal nějaký vojenský puč a na hranicích stály armády asi pěti afrických států.Závěrem? nebát se a jet. Doporučuji.
Tel 731324337

Neregistrovaný uživatel
29.12.2016 22:45 83.208.93.***
Re: Základní fakta o Gambii  

V Gambii jsem nakonec nebyla, tak nevím jak to s těmi vízy je. (Nakonec jsme byli v červnu v Dánsku a jižním Švédsku). Ale moc by mne to zajímalo. Prosím až se vrátíte můžete sem napsat zprávu. Moc by mne to zajímalo, černá Afrika je moje srdcová záležitost. Děkuji předem.

Neregistrovaný uživatel
27.12.2016 15:58 83.208.76.***

Dobrý den,4.1.2017 letíme individualně na 14 dní do Gambie a nemáme vizum.Letíme z Prahy do Bruselu a z Bruselu do Gambie.Cena letenky a hotelu pro jednoho 24000.Máme všechna očkování,zaplacený hotel,jenom to vizum nám chybí.Všude nám řekli že občané EU vizum nepotřebují,ale stále si nejsem jist jestli je to pravda.
Do Bruselu jsem se nijak nedovolal a ani žádná cestovka nám neporadila a ani vizum nezařídila.
Chtěl bych se Vás zeptat jestli jste tam byla a neměla vizum, jestli jste mněla nějaky problém se vstupem a čeho se případně vyvarovat.
Děkuji za info Pavel

Neregistrovaný uživatel
16.01.2016 01:37 83.208.93.***

Dobrý den , jak je to s vízem do Gambie pro individuální turisty?
Resp. našla jsem zájezdy od Rainbowtours je to polská cestovka odlety z Waršavy, na telefonu mi paní řekla, že vízum s cestovkou nepotřebuji ale co kdybych chtěla letět samostatně? A můžete mi někdo napsat z kterého letiště je nejlepší spojení, Případně cca cenu? Děkuji moc za info. L.

january 20.02.2012 13:52
Re: admin  

Manura, já myslela, že stále jezdíš za dětmi do Egypta?

january 20.02.2012 13:51

Jahoda, určitě velmi ráda vezmu, co bude třeba. Poslala jsem ti na sebe spojení v sz. Pěkný den přeji :-)

manura
20.02.2012 00:58 84.16.117.***

January uvažuji o této dovolené nbo Keni tak jen teď zvážit co a jak :-)

jahoda nepřihl.
19.02.2012 20:24 89.103.156.***

January - z Prahy nejsem. Pokud nabydou Tvé plány reálných rozměrů, ráda Ti vše pošlu. Možná bych měla i jedno neskromné přání - předání pár peněz učiteli základní školy v Bakau. Našel si nás na pláži, nosí s sebou fotky staré a nové školy - tam jim toho ještě spousta chybí - vodovod, záchody, nábytek, dostatek školních pomůcek. Předvádí i svou občanku, kde má zapsané povolání učitel a sešit s adresama, daty a peněžními částkami které vybral. Taky si nechává napsat tel. číslo a email. Tak jsem mu pomohla sepsat i žádost v četině pro případné české turisty......a dala mu 400dalasis. Manžel byl trochu skeptický a že prej já na tu svoji charitu jednou někde shniju ve špíně a bídě, že podobných občanek má strejda určitě v zásobě x a kdesi cosi..........Jaké bylo naše překvapení, když se mi asi týden po návratu zazvonil mobil a volal učitel. Že mi posílá email a ať odepíšu, jestli v pořádku dorazil atd. Veliké překvapení a radost. Pokud tam příští rok pojedu, určitě školu navštívím osobně a už teď se moc těším........Pokud bys byla k podobnému kroku svolná, detailně bychom domluvily vaše setkání. A vlastně by to bylo i plus pro Tebe. Není od věci tam mít v začátcích domorodce k dispozici - poradí, pomůže, vysvětlí, ochrání, nasměruje nebo doprovodí..........tak zatím ahoj!

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu